Error
  • JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
  • Error loading component: com_media, 1
  • Error loading component: com_users, 1

Articles in Category: Lajme

Shqipëria pjesë e panairit ndërkombëtar të turizmit BIT Milano 2019

on Monday, 11 February 2019. Posted in Lajme

Prezantohet turizmi bregdetar, malor, trashëgimia kulturore dhe historike

Shqipëria pjesë e panairit ndërkombëtar të turizmit BIT Milano 2019

Nga Klotilda Saraçini 

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/- Turizmi bregdetar dhe ai malor, trashëgimia kulturore dhe historike, si dhe kulinaria e Shqipërisë do të prezantohen nga data 10-12 shkurt në panairin ndërkombëtar të turizmit BIT Milano 2019.

Shqipëria është mysafire prej kohësh e panairit më të madh të turizmit Bit Milano, ku mes qindra ekspozitorëve dhe mijëra vizitorëve përfaqësohet denjësisht.

SiViaggia: Syri i Kaltër, burimi në zemër të Shqipërisë që të mahnit

on Sunday, 10 February 2019. Posted in Lajme

Kandidat për Trashëgiminë e UNESCO-s

SiViaggia: Syri i Kaltër, burimi në zemër të Shqipërisë që të mahnit

Nga Klotilda Saraçini

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/ – “Syri i kaltër”, një fenomen natyror që nuk ka gjetur ende një shpjegim të vërtetë, mund të admirohet në mes të pyllit vetëm disa kilometra larg Sarandës, shkruan SiViaggia.it.

I kaltër si ngjyra e burimit natyral që gjendet në Shqipëri.

Një fenomen që mund të admirohet në Muzinë, një fshat në qarkun malor të Vlorës. Një vend shumë popullor në mesin e shqiptarëve, por pothuajse i panjohur për turistët, të cilët gjithnjë e më shumë e vizitojnë çdo vit vendin.

Tushemisht, bukuria e natyrës në model zhvillimi ekonomik

on Sunday, 10 February 2019. Posted in Lajme

Një nga perlat e 100 fshatrave, që pret të marrë vlerën e merituar

Tushemisht, bukuria e natyrës në model zhvillimi ekonomik

Nga Adela Alla

TIRANË, 9 shkurt/ATSH-A.Alla/ “Tushemishti është një nga perlat e 100 fshatrave dhe jemi brenda një natyre e cila shumë shpejt pret të marrë vlerën shumë të merituar të të qënit pjesë e pasurisë botërore UNESCO”.

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti theksoi në fjalën e saj në aktivitetin e programit “100 Fshatrat” në Tushemisht se atë që na e ka dhënë natyra, ne sot mund ta kthejmë në model zhvillimi ekonomik.

Berati, në faqet e para të udhërrëfyesit të mirënjohur turistik japonez

on Friday, 08 February 2019. Posted in Lajme

Turistët japonezë do të zgjedhin Europën Qendrore si destinacion turistik për periudhën 2019-2020

Berati, në faqet e para të udhërrëfyesit të mirënjohur turistik japonez

Nga Gjergji Mima 

TIRANË, 7 shkurt ATSH/ – Udhërrëfyesi i mirënjohur turistik japonez “Chikyu no arukikata”, ka vendosur në faqen e parë të tij qytetin e Beratit si një ndër qytetet më të dashur për turistët.

Ky udhërrëfyes i drejtohet turistëve japonezë që do të zgjedhin Europën Qendrore si destinacion turistik për periudhën 2019-2020.

Top Influencers shqiptarë sipas Business Magazine

on Wednesday, 06 February 2019. Posted in Lajme

Nëse po kërkoni motivim të përditshëm, këshilla biznesi, receta të bukura e të shijshme

Top Influencers shqiptarë sipas Business Magazine

Nga Neada Muçaj

Rrjetet sociale janë bërë një mjet i fuqishëm dhe Instagram nuk bën përjashtim. Brande të modës, kompani teknologjike dhe thuajse çdo industri tjetër, po e përdorin fuqishëm Instagram-in si një platformë ideale për strategjitë e tyre të marketingut.
Modë, udhëtim, motivim apo ushqim, Instagram është rrjeti social me 1 miliardë përdorues çdo muaj.
Shpesh thuhet se një foto vlen sa 1000 fjalë, ndaj shohim shumë profile të kuruara nga ana vizuale që mundohen të përcjellin një histori. Jo më kot këto profile kanë dhe një numër të lartë ndjekësish.
Nëse po kërkoni motivim të përditshëm, këshilla biznesi, receta të bukura e të shijshme ju ftojmë të ndiqni këta influencer sipas preferencave tuaja.
*Kujtesë!! Për të gjithë ju që nuk e njihni mirë fjalën Influencer: Influencers janë përdorues të Instagram që kanë krijuar lidhje me një audiencë të caktuar, të cilët mund t’i bindin ata për shkak të besueshmërisë dhe autenticitetit të tyre. Shpesh janë bashkëpunëtorë me brande të ndryshme dhe i përdorin profilet e tyre të Instagram për të promovuar produktet e tyre.